Molybdén, 1 g, 99,9%

Molybden (Mo), latinsky i anglicky Molybdenum, je stříbřitě bílý, velice pevný a tvrdý kov, poměrně vzácný, paramagnetický a odolný korozi. Patří mezi nejodolnější kovy. Dodáváme v 99,9% čistotě.

Kód produktu: MO-1G

1 040 KS skladem

Množstvo (20 ks v balení)

Packeta (Zásielkovňa) 2,47 € 24. 9.

Molybden (Mo), latinsky i anglicky Molybdenum, je poměrně vzácný kovový prvek, který se vyskytuje v přírodě v rudě molybdenit. Bod tání molybdenu je 2623 °C, teplota varu 4639 °C, což z něj činí jeden z nejodolnějších kovů. Molybden má stříbřitě bílou barvu, je pevný a tvrdý.

Molybden prodej: dodáváme balení o čistotě 99,9 % v násobcích hmotnosti 1 g.

Molybden je paramagnetický, k magnetům se slabě přitahuje. V přírodě se nachází v různých horninách, jako například molybdenit, wulfenit či powellit.

Většina produkovaného molybdenu se používá v metalurgii, zbytek pak v chemickém průmyslu. Molybden odolá extrémním teplotám, aniž by se výrazně roztahoval či zmenšoval. Používají jej například ve zbrojním průmyslu, letectví, elektronice, motorech a nosičích vláken v žárovkách.

Molybden je vynikajícím katalyzátorem pro mnoho chemických reakcí. Slitiny s molybdenem jsou využívané také v kosmonautice, oblasti jaderné energetiky a k výrobě elektrod na svařování.

Většina slitin s vysokou pevností obsahuje až 8 % molybdenu. Molybden je rovněž žádaný díky své vysoké odolnosti proti korozi.

Vyzkoušejte tento prvek pro experimenty.

Tento produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie.

Hmotnosť 1 g